по-русскиEnglishČesky

PROBET s.r.o.
Olomoucká 235/130
796 07 Držovice

e-mail: probet@probet.cz
tel./fax: +420 582 339 457
+420 602 514 035
+420 602 677 743

:: Dvouspirálové bezhřídelové míchačky

Realizováno v roce 2016 pro firmu MORAVOSTAV Brno, a.s. stavební společnost

Název zakázky:  Zástavba nové dvouspirálové bezhřídelové míchačky s užitečným objemem míchacího bubnu 1500 litrů pro míchací centrum popelové malty „OTOSAN"

Firma Moravostav Brno v teplárně Otrokovice od roku 2001 provozuje „Míchací centrum popelové malty „OTOSAN", které umožňuje ekologicky nezávadnou řízenou výrobu popelové malty ve formě optimálně vlhčené směsi za současného praktického využití odpadních produktů teplárny (popílek, struska, REA produkt).

Popelová malta je nakládána do nákladních aut a odvážena k uložení do zemních konstrukcí pří průběžném tvarování a uzavírání odkaliště Bělov, případně k využití ve formě stavebních polotovarů při budování vybraných stavebních konstrukcí.

Původní dvouhřídelová míchačka DMC 1500 o instalovaném příkonu 2x22 kW byla nahrazena dvouspirálovou bezhřídelovou míchačkou o příkonu 2x18,5 kW, kde při stejném užitečném objemu míchacího bubnu 1500 litrů je nyní dosaženo zvýšení výkonu výroby popelové malty o 30 % při stejné a konstantní kvalitě homogenizace. Odpadly letité problémy s čištěním nalepené a zaschlé malty v místě „nulových" rychlostí os" tj. na hřídelích původní „hřídelové" míchačky a tím  došlo i k úspoře vody nutné pro proces čištění.

Princip dvouspirálové bezhřídelové míchačky :

Bezhřídelová míchačka provádí homogenizaci směsi pomocí dvou šnekových spirál. Míchačka s dvojitým spirálovým šnekem používá šroubovitou osu místo rovné horizontální hřídele. Tak je ve stejném bubnu mísící prostor u míchačky s dvojitým spirálovým šnekem větší => množství míchaného materiálu je větší. Co více, těžiště míchací osy je vně, oběžná setrvačnost je vyšší, a může to významně zvýšit rychlost vkládaného materiálu. V běžné míchačce je horizontální hřídel s nízkou lineární rychlostí (u hřídele) a proto se snadno tvoří usazeniny míchané hmoty na hřídeli.

Se speciální bez-osou strukturou, nevytváří mixér s dvojitým spirálovým šnekem tento fenomén a materiál se neusazuje kolem středu osové hřídele. Těžiště míchací osy je vně. Oběžná setrvačnost je vyšší, to umožňuje výrazné zvýšení vstupní rychlosti materiálu. Vrcholový proud vstupního materiálu je malý a krátkého trvání. Míchací doba je krátká. To uspoří více než 30% spotřebovávané energie. Se speciální bez-osou strukturou není v míchačce s dvojitým spirálovým šnekem snadné zanášet osu a vytvářet usazeniny betonu, což významně redukuje pevný odpad zpracovávaného materiálu.

Krom betonových směsí jsou  bezhřídelové míchačky vhodné pro výrobny popelové malty, stabilizační a rekultivační linky a výrobu polystyrenbetonových směsí.

 

 

Základní technické parametry míchačky o užitečném objemu 1500 litrů

 

Užitečný objem míchacího bubnu  :                   1500 l

Příkon el motorů :                                            2 x 18,5 kW

Vnější rozměry :                                               2993 x 2220 x 2085

Hmotnost :                                                      6500 kg

Hydraulicky otevíraná výpusť                            2,2 kW

 

 

 

Foto původní dvouhřídelové míchačky DMC 1500 :

 

Foto instalace nové dvouspirálové bezhřídelové míchačky :

 

02.02.2009

Aktuálně:

  •   Kamerový systém na betonárny 
                                            více zde ...


03.06.2008

 

  • přestavby betonáren SB-20 na větší výkon (míchačka 0,5m³) - vice zde
  • vážení cementových sil
  • pneumaticky zdvíhané vibrační stoly
  • měření vlhkosti písku, betonu


 

Certifikát EN Certifikát EN


Politika jakosti

OCHRANA OSOBNÍCH ÚDAJŮ